BRAMY GARAŻOWE ROLOWANE

Bramy garażowe rolowane — w pewnym uproszczeniu mechanizm bramy garażowej rolowanej przypomina pracę… rolet okiennych lub żaluzji (stąd inna nazwa tego rozwiązania: bramy żaluzjowe). Z tego powodu jest to świetne rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń garażowych. Aby brama mogła się zamykać i otwierać, nie potrzeba — w odróżnieniu od tradycyjnych odpowiedników — wiele przestrzeni. Z tego powodu bramy garażowe rolowane cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Z uwagi na szeroki wybór bram rolowanych nie powinieneś mieć problemu z dobraniem idealnego rozwiązania dla swojego garażu.

Bramy garażowe rolowane — zalety

Nie powinno nikogo zaskakiwać, że bramy garażowe rolowane cieszą się sporym zainteresowaniem. Najważniejsze zalety bram garażowych rolowanych to między innymi:

  • możliwość otwierania z użyciem napędu elektrycznego lub ręcznie — ten ostatni wariant jest przydatny w sytuacji, gdy wystąpi awaryjna przerwa w dostawie energii elektrycznej,
  • estetyczne wykonanie — możliwy jest dobór produktu o właściwie w dowolnej wersji kolorystycznej oraz wzorniczej. Dzięki temu brama garażowa rolowana sprawdzi się zarówno w przypadku domów nowoczesnych, jak i tych zbudowanych w bardziej nowoczesnym stylu,
  • wysoki poziom wytrzymałości.

Bramy garażowe rolowane — budowa

Choć może wydawać się inaczej, to w rzeczywistości konstrukcja bramy garażowej rolowanej jest dość prosta. Brama ta składa się między innymi z następujących elementów:

  • warstwa ocieplająca zapewniająca izolację cieplną (zazwyczaj jest ona wykonana z pianki),
  • połączone ze sobą stalowe panele,
  • sprężyny skrętne (umożliwiają one przesuwanie się — rolowanie — bramy garażowej),
  • napęd elektryczny wraz z siłownikami,
  • skrzynka, do której „chowane” są segmenty w przypadku otwierania bramy.

Należy przy tym pamiętać, by brama garażowa rolowana oraz napęd elektryczny pochodziły od jednego producenta. W przeciwnym razie cała konstrukcja może niewłaściwie pracować.